Formularze

chelmiec.pl

Lodowisko w Chełmcu – kolejny rok z zyskiem.

Dobiegł końca sezon zimowy 2016/2017 na lodowisku, który zakończył się z dodatnim wynikiem finansowym.   

Kryte lodowisko w Chełmcu funkcjonuje od 2012 roku i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Kolejny rok dla działalności lodowiska  jak i poprzednie był bardzo dobry pod względem osób korzystających z chełmieckiej ślizgawki a co za tym idzie pod względem przychodów i samego zysku jaki przynosi do budżetu gminy Chełmiec. Bilans działalności lodowiska za sezon 2016/2017 przedstawia się następująco:  od uruchomienia lodowiska tj. od listopada 2016 do marca 2017 całkowity koszt związany z funkcjonowaniem lodowiska wyniósł 164 tysięce złotych. Przychód z lodowiska kształtował się na poziomie 214 tysięcy złotych, zatem tegoroczny zysk zamknął się kwotą 50 tysięcy złotych.  

Dla przypomnienia koszt budowy lodowiska – rolkowiska w Chełmcu wyniósł 2,048 mln zł., Gmina otrzymała dotację unijną – 600 tys. zł, odzyskała podatek Vat od inwestycji - 383 tys. zł a samo lodowisko wypracowało zysk przez 4 lata funkcjonowania na poziomie 230 tys. zł. Zatem faktyczny koszt budowy lodowiska po uwzględnieniu dotacji, kwoty odzyskanego Vat-u i wypracowanego zysku wyniósł 835 tys. zł. Zakładając, że rokrocznie zysk netto z działalności lodowiska będzie utrzymywał się na dotychczasowym poziomie można powiedzieć, że inwestycja, się całkowicie zwróci.

Oczywiście lodowisko – rolkowisko to nie tylko kwestia liczb i zysków, ważniejszy jest aspekt społeczny i korzyści dla mieszkańców jakie płyną z tej inwestycji. Z lodowiska – rolkowiska średniorocznie korzysta ponad 30 tys. osób, co tak naprawdę jest najważniejszym i nie przeliczalnym na pieniądze profitem gminy.