Mistrzostwa Gminy Chełmiec w piłce siatkowej chłopców – Gimnazjum

Wiadomości
...

17.01.2017r na dwóch boiskach w ZS w Świniarsku odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełmiec w piłce siatkowej chłopców – Gimnazjum. Rywalizowało 8 drużyn ze szkół z Piątkowej, Wielogłów,  Biczyc Dolnych, Chełmca, Librantowej, Marcinkowic, Świniarska oraz Chomranic

Grano w 2 grupach a następnie półfinały na krzyż. Zwycięzcy grali  mecze o I miejsce, a drużyny pokonane o III.

W grupie I Chełmiec pokonał   Świniarsko, Librantową oraz Piątkową  II miejsce w grupie zajęła Piątkowa.

W grupie II Biczyce Dolne wygrały z  Marcinkowicami, Wielogłowami oraz Chomranicami, drużyna z Marcinkowic zajęła II miejsce w grupie.

W półfinałach Chełmiec pokonał 2 : 1 Marcinkowice  a Biczyce Dolne 2: 0 Piątkową.

W finale  Chełmiec pokonał Biczyce Dolne 2:0 i dzięki temu został Mistrzem Gminy Chełmiec.

W meczu o III miejsce w takim samym stosunku Marcinkowice pokonały Piątkową.

3 najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a pozostałe dyplomy.

Puchary, dyplomy oraz nagrody w postaci wejść na lodowisko dla najlepszych drużyn wręczał Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół w Świniarsku Pawłem Łabudą.

Wszystkie drużyny zostały na zawody zawiezione a po ich zakończeniu odwiezione do swoich szkół. Drużyna z Chełmca  będzie reprezentować Gminę Chełmiec na zawodach międzygminnych, które odbędą się 15.02.2017r w Brzeznej