Chełmiec lepszy od Zatora

Wiadomości
...

11 lutego III ligowe GKS Iskry Chełmiec we własnej hali w Piątkowej podejmowały Cordię Plus Zator w ramach finałów "B" III ligi kobiet.

W spotkanie dobrze weszły nasze Iskry kontrolując przebieg spotkania od pierwszych minut. Optymizm i chęć zwycięstwa nad rywalem widniały na każdym metrze. Wypracowaną przewagę GKS Iskry Chełmiec nie oddały kończąc zwycięsko pierwszy set 25:18. Stwierdzić można, iż set rozpalił poczynania na kolejne konfrontacje. Potyczka numer dwa figurowała w cios za cios, podopieczne Jerzego Udzieli potrafiły wyjść na prowadzenie, by potem oddać przebieg gry podopiecznym Sebastiana Żabińskiego. Set ten dostarczył najwięcej emocji, bowiem toczony był w równej i przyjemnej dla oka kibica rywalizacji. Górą ostatecznie w drugim podejściu były zawodniczki z Zatora inkasując seta na przewagę 26:24. Set numer trzy to przerodzenie iskry w ogień. Załoga niesiona dopingiem sympatyków we własnej hali nie dała złudzeń rywalkom rewanżując się za poprzedni set wygrywając 25:22. Przebieg czwartego seta to prawdziwy majstersztyk, siatkarki zagrały jak z nut zapełniając głód zwycięstwa efektownym stylem. Zwycięstwo do 16 - stu mówi same za siebie. Zespół zagrał świetne spotkanie - brawa należą się w kierunku MVP meczu Magdalenie Motyka, która kończyła wystawiane piłki przez równie dobrze grającą w tym meczu Marzenę Suchodolską. Swoje umiejętności pozytywnie zaprezentowała Anna Urlik w parze z Kingą Brodą oraz Anną Motyka. Nie zawiodły nasze młode "perełki" Karolina Motyka w duecie z libero Magdaleną Filip.