Eliminacje Gminne TBRD - Klęczany 2015r.

Edukacja
...

W poniedziałek, 20 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Klęczanach odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło 50 uczniów reprezentujących  8 szkół podstawowych: SP Świniarsko, SP Librantowa, SP Chomranice, SP Klęczany, SP Krasne Potockie, SP Rdziostów, SP Paszyn i SP Chełmiec i 6 gimnazjów  tj. Gim. Chomranice, Gim. Świniarsko, Gim. Chełmiec, Gim. Wielogłowy, Gim. Librantowa i Gim. Paszyn.

Celem cyklicznie odbywającego się turnieju  jest podnoszenie znajomości zasad ruchu drogowego wśród młodzieży oraz  działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i kultury zachowania na drodze, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

• popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Każdy uczestnik eliminacji w części teoretycznej, rozwiązywał test, składający się odpowiednio - SP z 20 i Gim. z 25 pytań z różnych zagadnień ruchu drogowego oraz 10 skrzyżowań.

W drugiej części turnieju wykonywał zadanie praktyczne, tj. jazdę rowerem po torze przeszkód. Ponadto zawodnicy poszczególnych szkół, zespołowo wykonywali zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rywalizacja w kategorii szkół podstawowych zakończyła się sukcesem

– SP z ZS w  Świniarsku przygotowanej przez pana mgr Michała Mrzygłoda. miejsce 2. zdobyła drużyna SP Klęczany,  miejsce 3. wywalczył zespół z SP Paszyn. a w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło

– Gimnazjum z ZS w Chomranicach pod opieką mgr Grzegorza Jędrzejasa miejsce 2. zdobyła drużyna Gimn. ze Świniarska  miejsce 3. wywalczył zespół z Gimn. w Chełmcu.

Drużyny ze  Świniarska i Chomranic będą reprezentować Gminę Chełmiec podczas zawodów powiatowych, które odbędą się 27 kwietnia w Nowym Sączu.

Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja indywidualna dla najlepszych uczestników. W kategorii SP wygrali: