Iskry Chełmiec lepsze od Popradu w Starym Sączu

Wiadomości
...

13 lutego III ligowe GKS Iskry Chełmiec rozegrały zaległe spotkanie w Starym Sączu z tamtejszym Popradem.

Załoga Gminnego Klubu Sportowego posiadała jeden dzień oddechu od meczu sobotniego z Cordią Plus Zator, zwycięskiego 3:1. Liczono, iż dobra forma siatkarek przełoży się na grę w Starym Sączu - nie mylono się. Pomimo braku młodej Karoliny Motyki, czy doświadczonej Anny Urlik GKS Iskry Chełmiec rozbiły gospodynie 3:0.

Dobrze w grę wkomponowały się Iskry z początkiem pierwszych chwil spotkania. Punktowanie rywala przełożyło się na dopełnienie seta w postaci zwycięstwa 25:20. Swoje pięć minut w pierwszym składzie zaprezentowały młode zawodniczki Kinga Litawa oraz Kinga Gruca - sprawdzian zdały. Nie raz ratowały zespół, czy bez kompleksowo atakowały rywalki. Piekielną formę potwierdziła w walce na siatce Kinga Broda, w szczególności set numer dwa utwierdził zespół, iż tworzy kolektyw. Z minuty na minuty swoją predyspozycję tego dnia rozkręcała nasza libero Magdalena Filip, która z biegiem czasu nie posiadała problemów z przyjęciem namiarów ze strony rywala. Bez presji pojedynek rozegrała rozgrywająca Marzena Suchodolska wystawiając, rozgrywając, czy nawet atakując spadającą piłkę. Pierwszy, drugi oraz trzeci set to skuteczna gra kapitan zespołu Magdaleny Motyki niosąca swoim koleżankom fachową lekcję gry, pomimo kilku "siatek" kapitan nabijała siatkarskiego gwoździa. Do gry wróciła Marlena Motyka zagrażając swoją zagrywką, zaś bezproblemowo swoje ataki kończyła dziś Anna Motyka. Iskry prawdziwe show w Starym Sączu zaprezentowały w trzecim secie odrabiając ponad sześcio punktową stratę w końcówce seta wygrywając ostatecznie całe spotkanie. Styl gry wyglądał momentami fenomenalnie, ważne by skuteczną pełną optymizmu grę przenieść na kolejny pojedynek ligowy przed własną publicznością z Ogniwem Piwniczna.

III liga kobiet,
13.02.2012r, Stary Sącz
Poprad Stary Sącz 0:3 GKS Iskry Chełmiec
(20:25, 17:25, 23:25)

Poprad Stary Sącz: Kinga Pustułka, Marta Bogacka, Anna Duda, Barbara Tokarczyk, Kamila Kurowska, Adrianna Gancarczyk, Magda Skoczeń, Iwona Górka C, Ewa Dorulh, Sabina Obrzud (L), Kamila Tomaszek, Patrycja Czchorich, Klaudia Głód.
Trener: Janusz Pasiut

GKS Iskry Chełmiec: Kinga Broda, Magdalena Filip (L), Marzena Suchodolska, Magdalena Motyka C, Marlena Motyka, Kinga Litawa, Anna Motyka, Kinga Gruca.
Trener Jerzy Udziela

Najbliższy mecz: 25.02.2012r. GKS Iskry Chełmiec - Ogniwo Piwniczna, Hala Sportowa w Piątkowej godz. 17:00