JaniMen triumfuje w kategorii Mix

Wiadomości
...

8 maja na Hali Sportowej w Piątkowej rozegrany został dzień finałowy Ligi Chełmieckiej Siatkówki +16, kategorii Mix.

Siatkarskie zmagania rozpoczęto tuż po godzinie 19, zaś pierwszych na parkiecie zobaczyliśmy reprezentantów Belfry Chełmiec podejmujący drużynę Vasco w meczu o 3 miejsce. Chełmiecka drużyna skutecznie zrewanżowała się za smak porażek w fazie grupowej wygrywając tego dnia pewnie z rywalem 3:0. O ile początek pierwszego, czy drugiego seta uznać można za wyrównany o tyle set numer trzy to siatkarskie piekło w wykonaniu Belfrów wygrywając seta 25:7 oraz ostatecznie w całym meczu.

W wielkim finale obrońcy tytułu mistrzowskiego JaniMen zmierzył się z rewelacją rozgrywek drużyną Wiry Łękówki. Zespół JaniMen swoich sympatyków nie zawiódł rozgrywając skuteczne spotkanie w każdej sferze boiska, dobre rozegranie Edyty Czaplińskiej połączone z piekielnym wykończeniem Wojciecha Basty punktowało Wiry Łękówki w każdym z trzech setów. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie JaniMen zwyciężło do 20-stu, zaś w decydującym ostatnim secie Wiry ugrały osiemnaście oczek. Łękówki w meczu finałowym pokazały charakter połączony ze sportową ambicją, na plus należy zapisać spotkanie Gerarda Jeża, czy Pawła Hrabczaka. Do zespołu w ostatnim momencie dołączyła nowa zawodniczka Ewelina Nawieśniak. JaniMen triumfuje ukazując swoją pewną predyspozycję na ligowym parkiecie odsyłając Wiry Łękówki po ligowe srebro.

Podczas oficjalnego zakończenia najlepszej trójce turnieju przekazano nagrody rzeczowe wraz z symbolicznymi pucharami, medalami. Nagrody wręczali przedstawiciele Wydziału Sportu i Rekreacji Gminy Chełmiec Ewelina Witek oraz Anna Orzechowska. Organizatorzy Kamil Zyzak & Piotr Woźniak sportowo dziękują za stworzoną sportową rywalizację - "do zobaczenia, w kolejnym sezonie". Podziękowano także głównemu sędziemu zawodów Krzysztofowi Pierzchale.