Olimpia Pisarzowa triumfuje w Siatkarskim Turnieju o Puchar Wójta Gminy Chełmiec 2010.

Wiadomości
...

12 lipca b. r. w Zespole Szkół w Chełmcu na sali gimnastycznej odbył się finał siatkarskich zmagań o Puchar Wójta Gminy Chełmiec 2010. Turniej trwający ponad 4 miesiące zgromadził 17 zespołów (12 kat. męska & 5 kat. mix).

Faza play – off wyłoniła czwórkę najlepszych: Błyskawica, Komenda Miejskiej Policji Nowego Sącza, Gród Czop Podegrodzie oraz Olimpia Pisarzowa - to oni tego dnia zjawili się na parkiecie w rolach głównych.

O brąz powalczyła Błyskawica z KMP Nowy Sącz. Drużyny dobrze znały swoje siły z fazy grupowej, gdzie górą byli dwukrotnie zawodnicy Błyskawicy. Ciężką przeprawę w meczu o trzecie miejsce mieli zawodnicy z Nowego Sącza, którzy uznać musieli wyższość Błyskawicy. Zwycięstwo 3:0 (25:23, 25:20, 25:20) potwierdza, że Błyskawica zasłużenie zdobyła trzecią lokatę.

O godzinie 20:00 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek spotkania finałowego pomiędzy Grodem Czop Podegrodzie, a Olimpią Pisarzowa. Gród jak i Olimpia liczyć mogły na gorące wsparcie ze strony swoich fanów. Na widowni ujrzeć można było m. in. tytularnego sponsora ekipy z Podegrodzia Pana Wiesława Czopa. Początek spotkania to wyczekiwanie na błędy przeciwnika a że tych więcej popełnił Gród to set zakończył się wynikiem 26 do 24 . Olimpia zagrała swoją piłkę od początku spotkania. Drugi set to już wędrówka „z piekła do nieba” w wykonaniu podopiecznych Czopa, którzy przyzwyczaili nas do porażki, a następnie zwycięstwa – zwycięstwa z animuszem do 15 – stu. Emocje rosły w miarę upływu czasu, a ten pozytywnie wpłynął na poczynania Olimpii Pisarzowej, która nie pozostawiła złudzeń w trzecim secie wygrywając tym razem pewnie 25:17. Ci, którzy nie odczuli siatkarskiej adrenaliny na miejscu, mają czego żałować – niesamowity doping oraz mobilizacja zagłuszały wręcz arbitrów głównego spotkania. Wojna nerwów w samej końcówce spotkania, z której zwycięsko wyszli zawodnicy z Pisarzowej. Drużyna zaprezentowała ducha walki pokazując skuteczną grę i znakomite ataki skrzydłami.

Pierwszy historyczny siatkarski puchar trafił w ręce Olimpii Pisarzowej, która pokonała po zaciętym spotkaniu ambitny Gród Czop Podegrodzie 3:1 (26:24 15:25 25:17 25:23).

W trakcie fety po zakończeniu turnieju nagrody otrzymali uczestnicy zarówno kategorii męskiej jak i mix. Nagrody wręczył Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski zapewniając przy tym, że w przyszłym roku Gmina Chełmiec wspólnie z LGD Chełmiec ponownie przeprowadzą turniej siatkarski.