...

Mecz piłki nożnej
Zespół Szkół w Paszynie 12:12 Urząd Gminy Chełmiec (6-3)
karne 2:0

Dwa dni po oddaniu nowo wybudowanej sali gimnastycznej 18 stycznia 2010 roku doszło do piłkarskiego pojedynku pomiędzy gospodarzami Zespołem Szkół w Paszynie, a Urzędem Gminy Chełmiec.

Spotkanie nazywane mianem „wschodnich derbów gminy Chełmiec” miało dać odpowiedź na pytanie Zespole Szkół w jakiej kondycji znajdują się miejscowi wychowankowie. Urzędnikom natomiast w którym punkcie znajduje się ich  forma tuż przed nadchodzącym turniejem o puchar Wójta Gminy Chełmiec 2010.

Przebieg spotkania...

ZS Paszyna podszedł niezwykle zmotywowany do inauguracyjnego starcia, którym to z kwitkiem zamierzał odprawić przybyłych zawodników reprezentujących UG Chełmiec. Potwierdziły to pierwsze minuty spotkania w których zamknięci goście niczym w „hokejowym zamku” murowali dostęp do własnej bramki. Gole wisiały w powietrzu, a worek z bramkami otworzyli gospodarze wychodząc kolejno pewnie na prowadzenie 1:0, 2:0 oraz 3:0 – sala huczała wręcz z dopingu przybyłych widzów w których nie zabrakło sołtysa  Paszyna Stanisława Skrzypca oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół Barbary Chronowskiej. Dopiero dramatyczny stan rzeczy przebudził urzędników do lepszej gry. Pierwsza połowa to badanie rywala, czego efektem były celne trafienia z obydwu stron. Należy przyznać, iż Zespół Szkół dominował przez pierwszą część gry schodząc na przerwę z zasłużonym wynikiem 6:3 – w oczach gospodarzy dopatrzeć mogliśmy jakże mocnej chęci wygrania prestiżowego spotkania.

Gwizdek rozpoczynający drugą część spotkania przyniósł chaos w wykonaniu gry Urzędu Gminy Chełmiec, niestety gra zamiast wyglądać lepiej wyglądała... wręcz fatalnie. Pozytywny efekt gry wzbudzony został dopiero poprzez wzajemną mobilizację i walki za dobre imię Gminy Chełmiec. Pewni siebie miejscowi zaspali dalszy przebieg spotkania, który to bezlitośnie postanowił wykorzystać Urząd. Rzec można, że taki styl gry życzymy w nadchodzącym sezonie – zgranie – motywacja – walka, te cechy wzbudziły jakże lepszą skuteczną i efektywną grę.
Swoje szanse na zdobycz bramkową raz za razem marnował ZS, a skórę nie jednokrotnie urzędnikom ratował ich goalkeeper. Potwierdza się fakt, że linia obronna to pięta achillesowa całego zespołu – zespołu, który wychodząc na trzy bramkowe prowadzenie, kolejno traci „głupie” gole, których stracić nie powinni dowożąc zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Końcowe minuty stały na wysokim poziomie, remisowy wynik sprawił, że nie było miejsca na łagodną grę, a zawodnicy wkładali swoje ostatnie poty. Zmobilizowani zawodnicy szkoły rzucili wszystko na jedną szalę zmieniając ustawienie na hurra ofensywę. Ryzyko się opłaciło, bowiem remisowy rezultat utrzymał się do ostatnich sekund spotkania.

Zespół Szkół w Paszynie może mówić o sporym niedosycie, przyjezdny Urząd Gminy Chełmiec ? uznać może, iż Paszyn został „zdobyty”.
To czego nie udało rozstrzygnąć się w regulaminowym czasie rozstrzygnęło się w konkursie rzutów karnych. Pierwsze „jedenastki” podniosły końcową ocenę obydwu bramkarzy, którzy bezwzględnie wybraniali strzały rywali, dopiero czwarta seria rzutów karnych otworzyła rezultat korzystny dla miejscowych, a bohaterem okazał się sam goalkeeper wybraniając wszystkie uderzenia urzędników. Ostatni strzał spotkania dał rezultat 2:0.
Wschodnie derby gminy Chełmiec wygrywa po rzutach karnych Zespół Szkół w Paszynie. Zwycięstwo zasłużone, choć gra momentami nie kleiła się tak jak sobie by tego życzyli, cel został osiągnięty zawodnicy mogli zejść z podniesionymi głowami.
Zawodnicy tuż po końcowym gwizdku podziękowali za wzajemną grę, która przyniosła sporo widowiskowej i emocjonującej gry.

Spotkanie trwało 2 x 20 minut.