Straż Graniczna mistrzem sezonu 2010

Wiadomości
...

25 lipca na obiekcie sportowym „Orlik 2012” w Świniarsku odbył się finał piłkarskiego turnieju o Puchar Wójta Gminy Chełmiec 2010 połączonego z projektem „Orlik Małopolska”. Turniej trwający od kwietnia wyłonił najlepszą czwórkę spośród trzydziestu drużyn: Zieloni, Drobeksan, Straż Graniczna oraz Gorzków Royal. Straż Graniczna wygrała z Gorzkowem finał w rzutach karnych i zdobyła tytuł mistrzowski w sezonie 2010.

Nagrody wręczał Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, dziękując za udział drużynom. Obiecał także że za rok ponownie zostanie zorganizowany turniej cieszący się coraz większym zainteresowaniem. Przypomnijmy że w I edycji do turnieju przystąpiło 20 drużyn, a w II edycji 30 drużyn.

Wszystkim 30 drużynom wręczono nagrody w postaci pucharów, dyplomów i gadżetów piłkarskich. Dla najlepszej czwórki powędrowały komplety piłkarskie, a zwycięzca otrzymał także piłkę „JABULANI”. Kapitan Straży Granicznej odbierając nagrody przekazał piłkę „JABULANI” na ręce opiekuna obiektu Orlik w Świniarsku.

Straż Graniczna reprezentować będzie Gminę Chełmiec w Małopolskiej Lidze Mistrzów Orlika, która odbędzie się w październiku.

RELACJE MECZOWE:

Mecz o 3 miejsce

W spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyli się Zieloni z Drobeksanem. Drużyna Drobeksanu to prawdziwa rewelacja rozgrywek, ponieważ jako beniaminek zaszli wyjątkowo daleko. Drużyna Zielonych po raz drugi uczestniczyła w turnieju - w I edycji doszła do ćwierćfinałów. Rywalizacja o brąz trzymała w napięciu do końca. Drobeksan pokazał umiejętności strzeleckie wychodząc na trzy bramkowe prowadzenie. Drużyna Zielonych w drugiej połowie przystąpiła do szturmu i zawzięcie atakowała strzelając bramki kontaktowe. Nie dogoniła jednak drużyny Drobeksanu i mecz zakończył się wynikiem 6:5. Według obserwatorów był to jeden z najlepszych meczów całego turnieju.

Finał

Powtórka z rozrywki – tak mówili kibice przed meczem finałowym pomiędzy Strażą Graniczną a drużyną z Gorzkowa. Drużyny te o najwyższe trofeum rywalizowały dokładnie przed rokiem. W I edycji góra była drużyna z Gorzkowa – jednak przed tym finałem Straż Graniczna zapowiadała rewanż.

Pogoda nie rozpieszczała zebranych kibiców jednak atmosfera spotkania, jupitery, hymn ligi mistrzów oraz doping zgromadzonych widzów pomogły stworzyć piłkarski klasyk.

Początek spotkania to wzajemne badanie sił. Straż Graniczna postawiła na pressing już na połowie rywala, chcąc ustrzec się błędów dokładnie sprzed roku. Piłkarze z Gorzkowa odpowiedzieli grą kombinacyjną i postawili na strzały z zza pola karnego. Miejsca na błędy tego dnia nie było. Na prowadzenie pierwsza wyszła Straż Graniczna. Tempo spotkania po pierwszym golu znacznie przyspieszyło i tylko kwestią czasu były kolejne bramki. Drużyna z Gorzkowa przed przerwą odrobiła straty i w końcówce wyszła na prowadzenie 3:2. „Konsewekwencja w obronie” – z tym hasłem na drugą część spotkania wyszła Straż Graniczna. Gorzków nie zamierzał bronić wyniku i od początku drugiej połowy starał się złamać opór przeciwnika. Efektem tego była 100% okazja na zdobycie bramki, jednak w sytuacji „sam na sam” napastnik Gorzkowa przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi Straż Graniczna przeprowadziła składną akcję pozycyjną i nie zmarnowała okazji na wyrównanie. 3:3 – taki wynik zakończył druga połowę spotkania. Rywalizację rozstrzygnęły rzuty karne. Gorzków nie wykorzystał pierwszej serii jedenastek a Straż Graniczna bezbłędnie wykonała wszystkie swoje rzuty karne. Dzięki temu mogli cieszyć się z upragnionego tytułu mistrzowskiego, rewanżują się tym samym rywalom za ubiegłoroczny finał.