Turniej Chełmiec Cup

Wiadomości
...

W sobotę 21 stycznia odbył się turniej piłki nożnej Chełmiec Cup 2023 organizowany przez Akademia Piłkarska Champions Chełmiec.

Na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świniarsku od samego rana rywalizowały drużyny skrzatów (6 latki i młodsi) oraz żaków (8 latki i młodsi). W obu kategoriach wiekowych obowiązywały analogiczne zasady. W każdej kategorii wiekowej było 6 zespołów które rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”. Oba Turnieje były silnie obsadzone, stąd licznie zgromadzona publiczność mogła być świadkiem wielu pojedynków stojących na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

W kategorii skrzatów turniej wygrał zespół Zamczysko Marcinkowice. 2 miejsce zajęła drużyna Biegoniczanka Nowy Sącz, a 3 miejsce przypadło Akademii Piłkarskiej Champions Chełmiec. Poza podium uplasowały się drużyny Uran Łukowica oraz Helena Nowy Sącz I i Helena Nowy Sącz II .

W kategorii żaków najlepsi okazali się piłkarze z drużyny Helena Nowy Sącz. Drugie miejsce dla drużyny Biegoniczanka Nowy Sącz, a 3 miejsce zajęła Akademia Piłkarska Champions Chełmiec. Kolejne miejsca przypadły odpowiednio dla Drużyn Budowlani Jazowsko, Estima Wielogłowy i Horyzont Librantowa.

Nagrody oraz pamiątkowe puchary dla zawodników wręczał Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.