Turniej Szachowy w Chomranicach na kategorie szachowe

Wiadomości Edukacja
...

W dniach 5 i 6 listopada 2022r. w  naszej szkole odbył się "V Otwarty Szachowy Turniej Klasyfikacyjny - Chomranice 2022".

W grupie młodszej (gr.C - zawodnicy bez kategorii i V kategoria szachowa) rywalizowali jeden dzień, a w grupach B (zawodnicy z IV kat. szachową) i A (zawodnicy z III kat.szachową) dwa dni.System rozgrywek to system szwajcarski na dystansie 7 rund z tempem 30 minut na zawodnika w grupie C, w grupach B i A system kołowy na dystansie 7 rund z tempem 60 minut na zawodnika. Łącznie w turnieju wzięło udział 47 zawodników. Organizatorami turnieju była Szkoła Podstawowa w Chomranicach. Sędzią głównym turnieju był Stanisław Gamoń. Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski i dyrektor szkoły Ewa Damian wręczyli nagrody  zawodnikom, którzy zajęli czołowe miejsca. Za I miejsca w grupach pamiątkowe puchary, a miejsca II-V medale. Miejsca I-V w grupie B i C premiowane były nagrodami rzeczowymi, a dodatkowo wśród uczestników zawodów były rozlosowane drobne nagrody. Uczestnicy w czasie trwania turnieju mogli poczęstować się herbatą, kawą, wodą mineralną i słodyczami.
Podczas turnieju można było wypełnić normy na wyższe kategorie szachowe i tak:

- w Grupie A
Grzegorz Jędrzejas, Jacek Kobielski, Paweł Tobiasz - zdobyli II kategorię szachową

- w Grupie B
Marcin Kozak i Filip Nowak - zdobyli III kategorię szachową

- w Grupie C
Adam Kamiński, Łukasz Mikrut, Przemysław Więcław - zdobyli IV kategorię szachową
Błażej Rogowski, Sebastian Stepek, Arkadiusz Łęczycki - zdobyli V kategorię szachową.
Zawodnicy Szkoły Podstawowej w Chomranicach, którzy zdobyli V kategorię szachową to:
Adam Tokarczyk, Jakub Wąsowicz, Emilia Chowaniec, Kornelia Michalik i Kamila Wójtowicz.

Poniżej przedstawiamy końcowe wyniki rywalizacji w grupach.