Wyniki halowego turnieju piłki nożnej

Wiadomości
...

red. Kamil Zyzak

26 marca na Hali Sportowej w Świniarsku odbył się finał halowych zmagań o puchar wójta gminy Chełmiec 2011. Łącznie w rywalizacji udział wzięło 41 drużyn rozgrywających swoje piłkarskie boje jeszcze od grudnia 2010 roku począwszy od fazy grupowej, po play - off. Zwycięzców wyłoniono w kategorii Pro (open) & Medium (dwóch czynnych zawodników).

O brąz w kat. Pro w sobotni wieczór naprzeciw siebie stanęły drużyny Hiper-Napęd – Joga Bonito, natomiast Medium Baz-Pal – Kaduk United. Sztabka złota czekała na zwycięzców w pojedynku Król Okna Drzwi Bramy – Farbol kat. Medium oraz Lupa Gastro – Sączersi I kat. Pro.

Atrakcją wieczoru, był także SuperPuchar, czyli rywalizacja dwóch finalistów oraz występ młodzieżowej grupy tanecznej Breakdance z Marcinkowic.

Swoją obecność na wieczornym piłkarskim spektaklu zanotował Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Dyrektor Szkoły Paweł Łabuda oraz Radni Zbigniew Mordarski, Andrzej Tyrkiel i Józef Bodziony. Ponadto szeroka liczba kibiców zebrała się na sportowym obiekcie w Świniarsku. Wszystkie drużyny uhonorowane zostały symbolicznymi pucharami oraz dyplomami, zaś najlepsza ósemka otrzymała ponadto nagrody rzeczowe prosto z rąk Wójta Gminy Chełmiec. Na zakończenie ze strony uczestników rozgrywek wręczona została statuetka wraz z dyplomem za rozwój bazy sportowej na terenie gminy Chełmiec dla wójta Bernarda Stawiarskiego. Symboliczne nagrody powędrowały także do sędziów, sponsorów, czy zwycięzców konkursu dla kibiców.

Całość realizacji zmagań dostępny pod www.sport.chelmiec.pl realizowany przez Wydział Sportu i Rekreacji Gminy Chełmiec Kamil Zyzak & Piotr Woźniak.

Analiza spotkań dnia finałowego:

Kategoria PRO.

Mecz o 3 miejsce Hiper-Napęd – Joga Bonito

Hiper – Napęd 8:7 Joga Bonito

„Zaspana druga połowa Jogi”

Podróż z nieba do piekła – trafne określenie poczynań Jogi Bonito w walce o brąz. Przez pierwsze dwadzieścia minut oglądać mogliśmy trans futbolu Jogi, technika – klepka – wykończenie. Warunki postawione Hiperowi przyniosły efekt w postaci prowadzenia do przerwy 4:1. Ostatnia połówka w bieżących rozgrywkach spełniła się niczym ze snu dla Hiper-Napęd Piątkowa – Nowy Sącz. Stopniowe odrabianie strat nie stanowiło większego problemu. Problemem Bonito stał się fakt, iż z każdą minutą Hiper bez problemu stwarzał dogodne sytuacje bramkowe zamieniając je na celne trafienia. Spadek morale nie przełożył się inaczej jak strata dorobku prowadzenia i poniesienie klęski zajmując czwartą lokatę. Fani pięknej gry odczuć mogą niedosyt, bowiem Joga Bonito charakteryzowała się najbardziej techniczną grą w rozgrywkach. Hiper-Napęd ? Według obserwatorów dość niespodziewanie znalazł się w pierwszej czwórce, potwierdzając wszystkim, iż trzecia pozycja należy dla Hiper-Napęd Piątkowa Nowy Sącz.

Mecz o 1 miejsce Lupa Gastro – Sączersi I

Lupa Gastro 5:4 Sączersi I

„Drugie spotkanie – drugie zwycięstwo”

Powtórka z rozrywki. Swoje siły obydwa teamy miały okazję zmierzyć jeszcze w fazie grupowej, kiedy to górą wyszli zawodnicy Lupy wygrywając 8:4. Przełożenie spotkania grupowego na wielki finał miejsca jednak mieć nie może. Sączersi I w standardowych niebieskich barwach do historycznego spotkania podeszli z bojowym nastawieniem – inaczej nie mogło być w szeregach Lupa Gastro mierzący w ponowne zwycięstwo. Spotkanie od pierwszych minut toczone było w szybkim tempie. Para finałowa wręcz wymarzona. Wynik otworzyli zawodnicy Gastro – otwierając tym samym piłkarski dreszczowiec wieczoru. Poukładana gra po obydwu stronach zarówno w formacji defensywnej jak i ofensywnej przyniosła godny spektakl. Do przerwy jednym zwycięskim krokiem prowadziła Lupa Gastro 3:2. Druga odsłona finału nie przyniosła pewnego faworyta, choć piłkarze w białych koszulkach w garści mieli prowadzenie dwubramkowe. Obserwatorzy, kibice, czy media obejrzeli do ostatnich minut mecz emocji jakich na co dzień spotkać nie można. Zniwelowanie strat przez Sączersów na 5:4 oraz przedłużony rzut karny w ostatnich dwóch minutach z szansą na 5:5, był prawdziwą huśtawką nastrojów. Sączersi ostatnią minutę rozegrali pięciu w polu zdejmując bramkarza, jednak defensywa Lupy błędu nie popełniła. Lupa Gastro wygrywa różnicą jednej bramki, Lupa Gastro zwycięzcą kategorii Pro! Sączersi zagrali w rytm muzyki tworząc godne widowisko, zabrakło niewiele pozostawiając sporty niedosyt. Bossowie Lupy Gastro oraz Sączersów ten wieczór zapamiętają na długo.

Kategoria MEDIUM.

Mecz o 3 miejsce Baz-Pal – Kaduk United

Baz-Pal 9:1 Kaduk United

„Zachowali zimną krew”

Walka o brąz kategorii Medium częściowo stała się powtórką z fazy grupowej. Baz-Pal ograł wtedy  Kaduk United różnicą dwóch bramek. Przed pierwszym gwizdkiem wydawać się mogło, iż Kaduk rządny jest rewanżu, bowiem intensywna rozgrzewka wróżyła pozytywny efekt gry. Aspiracje na tym się skończyły, gdyż zawodnicy w zielonych strojach wypunktowali od pierwszych minut rywala schodząc do przerwy z korzystnym rezultatem 4:0. Stwierdzenie, iż Baz-Pal grał, a Kaduk United stał się tłem w rywalizacji trafia w sedno. Podwyższanie prowadzenia stało się rzeczą łatwą jaka przychodziła Baz-Palowi. Brąz jak najbardziej zasłużony. Dla Kaduk United gorycz porażki na zakończenie zmagań w meczu o trzecie miejsce pozostanie na długo. Ogólnie w całych rozgrywkach zaprezentowali ciekawy futbol, dochodząc nie bez powodu do wielkiej czwórki. Trzecia pozycja dla Baz-Palu, których właściciel spoglądać może w przyszłość z podniesioną głową.

Mecz o 1 miejsce Król Okna Drzwi Bramy – Farbol

Król Okna Drzwi Bramy 3:0 Farbol

„Przełamanie w finale”

Rywalizacja na podwójnych obrotach. Szczególnym znaczeniem stał się fakt wcześniejszego starcia w fazie grupowej, gdzie górą wyszli zawodnicy Farbolu wygrywając 7:5. W wielkim finale stanęli naprzeciw siebie po raz drugi, nie ukrywając ponownej chęci zwycięstwa, czy w przypadku drugich żądzy rewanżu. Równo z pierwszym gwizdkiem starcie tytanów zyskało miano twardej gry. Farbol znany z brytyjskiej gry z minuty na minutę podgrzewał niesolidny zapał do gry czasem zapominając, iż wślizgi na hali są niedopuszczalne. Król Okna Drzwi Bramy ze stoickim spokojem skupił się tylko i wyłącznie na piłkarskiej rywalizacji obejmując prowadzenie kolejno 1:0, 2:0 do szatni. Sukces bliski jak i daleki. W grze nie brakowało dogodnych sytuacji strzeleckich, czy solidnie poukładanej gry jak na finał przystało. Farbol w drugiej części gry rzucił się do odrabiania strat, jednak niemoc strzelecka wciąż wisiała nad zespołem. Czas upływał zbliżając Król Okna Drzwi Bramy do zwycięstwa zachowując tego dnia prawdziwy charakter w grze. Okazje bramkowe swoje miejsce znalazły jeszcze pod koniec rywalizacji zmieniając końcowy rezultat na 3:0. Niespodzianka – tak powiedzieć można o czystym koncie w meczu finałowym. Brawa należą się defensywie Króla ukazując w jakże ważnym meczu pełen profesjonalizm. Spory niedosyt w ekipie Farbolu, który nie wykorzystuje meczu finałowego. Złoto w kategorii Medium dla Król Okna Drzwi Bramy! Po emocjach, które opadły stwierdzić można, że team należycie wywiązał się z oczekiwań swojego bossa zespołu.

Super Puchar, 2x7 min

Lupa Gastro 3:1 Król Okna Drzwi Bramy

„Super Puchar w rękach Lupy”

Spotkanie rozegrane zostało nie 2x20 min, lecz 2x7 min. Zwycięzca kategorii Pro & Medium w piłkarskiej rywalizacji stworzyli piłkarski smaczek na zakończenie dnia. Starcie określane mianem „Zwycięzcy nad zwycięstwami” przez dłuższy czas figurowało w bezbramkowy rezultat. Dopiero w drugiej części gry zawodnicy Lupa Gastro otworzyli wynik spotkania – dłużni nie pozostali piłkarze Król Okna Drzwi Bramy doprowadzając do wyrównania, jednak ostatnie dwie minuty finiszu należały do piłkarzy w białych koszulkach. Lupa tego dnia zgarnia wszystko co możliwe, zwycięstwo 3:1 odzwierciedliło także przebieg spotkania.